Jesienne prognozy: ABC

Dzisiaj krótko o nadchodzących nowościach ABC, stacji na antenie której jesienią zadebiutuje pięć seriali, w tym trzy dramaty i dwie komedie. Zacznę od tych pierwszych.


"Nashville" - premiera 10 października

Będzie to serial opowiadający o gwieździe muzyki country, która zaczyna tracić popularność. Na mocy nowego kontraktu artystka musi zatem udać się w trasę koncertową wraz z młodą piosenkarką, której kariera dopiero zaczęła nabierać tempa. Twórcy zapowiadają sporą dawkę dramatu, intryg i dobrej muzyki. W rolach głównych wystąpią Connie Britton ("Friday Night Lights", "American Horror Story") i Hayden Panettiere ("Heroes"). To właśnie pierwsza aktorka jest głównym powodem, dla którego zamierzam sprawdzić pilotowy odcinek "Nashville".

Zapowiedź:"666 Park Avenue" - premiera 30 września

Dramat ma przedstawiać losy młodej pary, która przeprowadza się do Nowego Jorku, by sprawować opiekę nad ekskluzywną rezydencją, w zakamarkach której rozgrywają się paranormalne zjawiska. Twórcy zapowiadają, że siłą serialu ma być tajemniczość i specyficzny klimat. Jeśli chodzi o mnie to nie oczekuję, że będzie to horror tylko historia pełna ciekawych zagadek i dobrej gry aktorskiej na którą liczę w wykonaniu Vanessy Williams i Terry'ego O'Quinn'a. Pomysł wydaje mi się ciekawy, a i zapowiedź prezentuje się całkiem interesująco.

Zapowiedź:"Last Resort" - premiera 27 września

Produkcja ma skupiać się na załodze należącej do marynarki łodzi podwodnej, która odmawia wykonania wystrzelania pocisku i tym samym staje się celem narodowych służb bezpieczeństwa. Serial jest opisywany przez twórców jako futurystyczny thriller. Ja oczekuję po nim przede wszystkim trzymających w napięciu scen. Mam jednak wrażenie, że taki pomysł nie ma w sobie potencjału na wiele sezonów, tylko na  kilkuodcinkową produkcję. Jestem również ciekaw jak w nowym rolach poradzą sobie Scott Speedman ("Felicity") oraz Autumn Reeser ("The OC").

Zapowiedź:
"The Neighbors" - 26 września

Pierwszą komediową nowością na antenie ABC tej jesieni będzie sitcom "The Neighbors", przedstawiający losy rodziny Weaver'ów, która przeprowadza się na przedmieścia zamieszkałe przez kosmitów. Pomysł całkiem interesujący, lecz zapowiedzi niekoniecznie. Zobaczę jeśli znajdę czas, choć wątpię, by serial okazał się hitem. 

Zapowiedź:"Malibu Country" - premiera 2 listopada

Będzie to rodzinny sitcom z Rebą McEntire w roli głównej. To właśnie słabe zapowiedzi i główna aktorka powodują, że ten tytuł na pewno sobie odpuszczę. Do "Reby" podchodziłem kiedyś kilka razy ze względu na Joannę Gracię, lecz główna aktorka zbyt mnie denerwowała. Myślę, że będzie to humor nieco przypominający ten przełomu lat 80.  i 90., który do mnie już nie trafia. 

Zapowiedź:

Podsumowując, nadchodzące premiery stacji ABC zapowiadają się dość interesująco. Uważam, że wszystkie dramaty prezentują ciekawe pomysły. Teraz pozostaje czekać jedynie na emisję pilotowych odcinków, by ocenić stopień ich realizacji. Jeśli chodzi o komedie to dam szansę produkcji o kosmitach. 

O nadchodzących jesiennych serialach pozostałych stacji przeczytać tutaj: NBC, FOX, CBS, The CW
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

1 komentarz:

  1. Jedynie zainteresowało mnie ""666 Park Avenue". O tych sitcomach już mi się nawet nie chce oglądać zapowiedzi, bo ciezko ABC cos ciekawego wymyslic... To wszystkko juz było :P

    OdpowiedzUsuń

Dodaj komentarz