Harvey Specter jako bohater komiksu


Właśnie jestem świeżo po sensie filmu "The Spirit" (pol. tytuł "Duch Miasta") w reżyserii Franka Millera. Ku mojemu zaskoczeniu w główną rolę wcielał się Gabriel Macht, znany widzom z serialu "Suits". 

Moim zdaniem świetnie poradził sobie z rolą komiksowego bohatera, a i sam film oceniam dość pozytywnie wbrew negatywnym ocenom. Moim zdaniem odrealniona stylizacja o wiele lepiej sprawdza się w tego typu produkcjach niż w "300", przez który to film próbowałem kilka razy bezskutecznie przebrnąć.

Film opowiada o zastrzelonym gliniarzu, który po śmierci dzięki eksperymentom niejakiego Octupusa (w tej roli Samuel L. Jackson) chroni swojego miasta przed siłami zła. W produkcji pojawiają się także dwie inne serialowe aktorki: Jamie King (Lemon z "Hart of Dixie") oraz Stana Katic (det. Beckett z "Castle").

Po seansie mogę stwierdzić "The Spirit" to specyficzny film bez głębokiego przesłania i zapierających dech w piersiach emocjonujących momentów. Akcja jednak została poprowadzona w na tyle sprawny sposób, że nie zdążyła dopaść mnie nuda. Za największy plus uznaję jednak specyficzny klimat, który moim zdaniem odróżnia ten film na tle wielu innych, wtórnych produkcji.

Pod spodem wrzucam trailer dla zainteresowanych :)2 komentarze:

  1. Ścią...znaczy wypożyczamy legalnie :). Trochę się boję tej Lemon z Hart of Dixie, bo głównie przez nią przestałam oglądać ten serial.

    OdpowiedzUsuń
  2. Spokojnie, jej rola jest tutaj zupełnie inna, więc nie powinna irytować przeciwników Lemon:D

    OdpowiedzUsuń

Dodaj komentarz