Quick recap #2


Dziś chciałbym podzielić się z Wami swoimi przyśleniami nt. najnowszych odcinków "Prywantej Praktyki", "Hart of Dixie", "Revenge" i "666 Park Avenue".

UWAŻAJCIE NA SPOILERY


Private Practice 6x03 - Good Grief

W najnowszym odcinku "Prywatnej Praktyki" najbardziej spodobał mi się chyba wątek pacjenta Violet i dokonanego przez niego w przeszłości morderstwa. Scenarzyści w trafny sposób pokazali jak po raz kolejny nadgorliwość dr Turner wprowadza niepotrzebne komplikacje w jej życiu, równocześnie szkodząc pacjentowi, któremu nie jest w stanie już pomóc. Pozytywnie oceniam również wątek Addison, która zdecydowała się opowiedzieć Jake'owi o swoim romansie z Markiem. Można było zauważyć, że sporo ją to kosztowało, a jej partner po raz kolejny okazał sporo zrozumienia. Z kolei coraz bardziej zaczynają mnie irytować Sam i jego nowa wybranka, którzy nie wnoszą do serialu nic szczególnego. Cooper i Chartlotte tradycyjnie już na duży plus. Interesująco rozwinąć może się także wątek choroby Sheldona. Podsumowując, odcinek moim zdaniem wypadł dość nierówno i znacznie słabiej niż dwa poprzednie. Mam nadzieję, że ten sezon będzie ostatnim i scenarzyści przygotują jakieś satysfakcjonujące zakończenie całej historii.


Hart of Dixie 2x02 - Always on My Mind

Podobnie jak w premierze sezonu, także i tym razem, dr Zoe Hart i spółka dostarczyli mi sporą dawkę lekkiej rozrywki. Najzabawniej wypadł chyba wątek z byłą dziewczyną Wade'a, choć muszę przyznać, że randkujący George i kelnerująca Lemon, również potrafili mnie skutecznie rozśmieszyć. Dobrze, że pojawiła się Rose, gdyż bardzo lubię śledzić przebieg jej przyjaźni z Zoe. Największym pozytywnym zaskoczeniem odcinka było dla mnie chyba jednak oświadczenie Ruby, że planuje ubiegać się o urząd burmistrza Bluebell. Zapowiada się zatem ciekawy wątek jej rywalizacji z Levon'em. Po obejrzeniu drugiego odcinka nowej serii "Hart of Dixie" mogę śmiało stwierdzić, że ten serial podoba mi się coraz bardziej. Mam nadzieję, że scenarzyści dalej konsekwentnie będą szli w stronę humoru i że ten tytuł pozostanie w ramówce The CW jeszcze przez jakiś czas.


Revenge 2x02 - Resurrection


Po dobrym otwarciu sezonu, przyszła pora na kolejny epizod "Revenge", który moim zdaniem wypał jeszcze lepiej, głównie za sprawą nagromadzenia zaskakujących zwrotów akcji. Na całe szczęście scenarzyści nie pogubili się w swoim zagmatwanym pomyśle i zaprezentowane twisty ułożyły się w logiczną całość. Największym pozytywnym zaskoczeniem epizodu było chyba dla mnie kłamstwo Emily w sprawie ojcostwa dziecka Amandy. Bardzo ciekawie wypadli również Cornad i Victoria, którzy mimo wzajemnego konfliktu potrafili sprzymierzyć się w celu osiągnięcia wspólnego celu. Najsłabiej po raz kolejny oceniam sceny z udziałem Jack'a i Amandy. Zakończenie z kolei, choć nie wywołało we mnie większych emocji, uważam za ciekawe i czekam na dalsze rozwinięcie postaci Aidena. Po seansie "Resurrection" odnoszę wrażenie, że scenarzyści mają jeszcze sporo ciekawych pomysłów i nie mogę doczekać się czym zaskoczą mnie w kolejnym odcinku.


666 Park Avenue 1x02 - Murmurations

Luksusowy Drake kusi nie tylko swoich mieszkańców ale także i mnie. Skutecznie potrafi przyciągnąć aurą tajemniczości, na którą składają się oklepane motywy, takie jak: agresywne ptaki, uwodzicielska kobieta czy  władczy właściciel. Jednak to połączenie znanych elementów ogląda się nadzwyczaj dobrze. Grze aktorskiej nie można niczego zarzucić i nikt z głównej obsady nie irytuje czy też wydaje się zbędny. W stworzonej przez twórców układance każdy ma swoje miejsce i potrafi zainteresować. Akcja powoli się rozwija, co pozwala stopniować napięcie. Najkorzystniej oceniam chyba wątek Briana i Alexis, a motyw z zasłoną chyba najbardziej zapadł mi w pamięć. Bardzo ciekawie została zaprezentowana również Nona, która niezwykle mnie intryguje. Jestem bardzo ciekaw jak scenarzyści dalej rozwiną jej wątek. Jedyna zmiana jakiej życzyłbym sobie w kolejnych odcinkach to nieco więcej Olivii, która na razie jest trochę z boku. Liczę jednak na to, że scenarzyści przygotowali już dla niej jakąś ciekawą historię. Podsumowując, po drugim odcinku "666 Park Avenue" jestem jak najbardziej na tak i mam nadzieję, że mimo średnich wyników oglądalności szefowie ABC pozostawią ten serial na antenie.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

2 komentarze:

  1. Co do Revenge to się zgadzam. W tym serialu twisty fabularne to nic nowego, co chwila jesteśmy czymś zaskakiwany, ale nawet jak już do tego dojdzie to i tak robię wielkie oczy i nie mogę wyjść z zdziwienia. Do tego jest mnóstwo kłamstw i skomplikowanych relacji między bohaterami, a ostatni odcinek jeszcze to namieszał czyli trzeba go zaliczyć jak najbardziej na plus. Szkoda tylko siwego.

    OdpowiedzUsuń
  2. Całkiem możliwe, że siwy przeżyje. Na stronie ABC kolejny odcinek promują hasłem: "Was there another murder in the Hamptons?" :)

    OdpowiedzUsuń

Dodaj komentarz