21 marca 1963 – Alcatraz 1x01

W poniedziałek stacja FOX nadała dwa pierwsze odcinki nowego serialu pt. „Alcatraz”. Po obejrzeniu pierwszego z nich mogę stwierdzić, że najnowsze dziecko J. J. Abramsa posiada dosyć ciekawy motyw przewodni, który nie zostanie chyba dobrze wykorzystany. Przynajmniej w pilocie tego mi zabrakło. Niestety zapowiada się typowy procedural – jedna sprawa na odcinek. Aktorka grająca główną rolę też trochę irytuje, choć może się wyrobi. Najciekawszą kreację stworzył moim zdaniem Sam Neal. Emerson to postać złożona. Niby walczy w imię sprawiedliwości, ale wydaje mi się, że ma swoje za uszami. Pewnie dowiemy się z następnych odcinków.


Muzyka też na plus. Buduje taki trochę mroczny klimat. Niestety fabuła już niekoniecznie. Myślę, że odcinki będą bardzo nierówne, ze względu na poruszane sprawy. W pilocie dostaliśmy dość ciekawy wątek Jake’a, który chciał zemścić się na bracie, za to, że ten ożenił się z jego żoną.

Końcówka też była trochę zaskakująca z tym nowoczesnym więzieniem Emersona. To właśnie motywy działań tej postaci najbardziej mnie ciekawią.

Postać pisarza Diego Soto ma chyba wprowadzać trochę humoru do tego serialu, niestety w pilocie słabo to wyszło. Wydaje mi się też, że wujek głównej bohaterki może zaprezentować coś ciekawego. Przeczuwam, że coś ukrywa.

Wątek z dziadkiem agentki Madsen też interesujący. On chyba czegoś od niej chce. Pewnie okaże się, że był niewinnym skazańcem i ona musi pomóc mu wymierzyć sprawiedliwość. Choć z drugiej strony było pokazane, że on wie coś o zniknięciu. Zatem musi być jakoś z tym powiązany.

To właśnie zagadka owego zniknięcia interesuje mnie najbardziej. Mam nadzieję, że w następnych odcinkach poświęcą więcej czasu na ten, jakby nie było kluczowy dla fabuły, wątek.

Ogólnie pilot oceniam 7/10. Był przyjemny ale jakoś mnie nie porwał. Zobaczę następne odcinki, ale na pewno nie będę oczekiwał na nie z niecierpliwością.

2 komentarze:

  1. Pilot (1x01) rzeczywiście bardzo fajny, ale już 2. odcinek był bardzo nudny, dlatego właśnie na 2. odcinku zakończyłem oglądanie "Alcatraz".

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. mnie też drugi wydał się słabszy, ale jeszcze nie rezygnuję, dam mu szansę tak do piątego odcinka :)

      Usuń

Dodaj komentarz