Serialowe premiery: Golden Boy


Jestem właśnie świeżo po pilocie nowego, policyjnego dramatu CBS pt. "Golden Boy" z Theo Jamesem w roli tytułowej. Produkcja, którą stacja promowała dość oszczędnie ma w sobie moim zdaniem potencjał na całkiem dobry serial.

DALEJ MOŻLIWE DROBNE SPOILERY

O czym jest "Golden Boy"? Serial skupia się na najmłodszym w historii komisarzu nowojorskiej policji - Walterze Clarku (w tej roli James), który został awansowany już w wieku 34 lat, a kolejne odcinki mają przed nami odsłonić poszczególne etapy jego policyjnej kariery. I właśnie ten aspekt stanowi moim zdaniem największą siłę pomysłu twórców, którzy zdecydowali się na pierwszy plan wysunąć głównego bohatera i jego historię, dla której pojedyncze sprawy kryminalne mają tak naprawdę być jedynie tłem.

Ciekawie zapowiadają się także relacje tytułowego bohatera z jego współpracownikami z wydziału zabójstw, do którego został właśnie na własne życzenie przeniesiony. Określany mianem złotego chłopca Walter będzie bowiem musiał nauczyć się odróżniać prawdziwych przyjaciół, od tych którym szybki rozwój jego kariery jest wyraźnie nie na rękę. Ciekawie wypada tutaj zwłaszcza nowy partner Clarka - Don Owen (w tej roli znany z m. in. "Pushing Daisies", "Boston Public" i "Human Target" Chi McBride), który będzie musiał nauczyć młodego kolegę pokory, która jak się okazuje jest w pracy policjanta nie mniej ważna od odwagi czy sprytu.


O ile jestem przekonany, że Owen będzie wspierał głównego bohatera w zawodowych poczynaniach, o tyle zagadką pozostają dla mnie intencje Tony'ego Arroyo (granego przez Kevina Alejandro - "True Blood", "Southland", "Ugly Betty"), który wyraża podziw w stosunku do nowego kolegi, równocześnie sprawiając wrażenie zazdrosnego o szybki rozwój jego kariery.

W stałej obsadzie produkcji znajduje się również Sella Maeve (epizodyczne występy m. in. w "Gossip Girl", "Housie" czy "Chirurgach"), która wciela się w uzależnioną od narkotyków siostrę Waltera, będącą dla niego żywym wspomnieniem ciężkiego dzieciństwa w patologicznej rodzinie, które paradoksalnie dało mu siłę i motywację do pracy w policji.

Podsumowując, pierwszy odcinek nowego dramatu CBS, oceniam całkiem dobrze, gdyż daje nadzieję na interesującą historię, która ma szansę rozwinąć się w atrakcyjnym kierunku. Myślę, że droga przez siedem lat policyjnej kariery Waltera Clarka, może zafundować mi sporo rozrywki. Pytanie tylko w jakim kierunku pójdą twórcy i czy pozostaną wierni idei, którą zaprezentowali w pilotowym odcinku. Jeśli bowiem postawią na rozwiązywane sprawy kryminalne, mogą zabić naprawdę ciekawy pomysł. Szczerze liczę jednak na sporą dawkę intryg w wykonaniu nowojorskiej policji, które mogłyby skutecznie napędzić ten serial.

Jak będzie zobaczymy. Niestety procedurale mają to do siebie, że bardzo trudno ocenić je po jednym odcinku. Dlatego też sam pilot uważam za dobry, a serial traktuję w kategoriach niewiadomej, którą póki co mam ochotę odkryć. Czy Wam polecam? Jeśli lubicie policyjne klimaty, to tak. Myślę jednak, że warto poczekać na wyniki oglądalności, by nie przywiązywać się do tytułu, który może zostać wkrótce anulowany.

Niżej wrzucam trailer serialu:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dodaj komentarz